Kamna

Nebaví vás dlouhé zimní večery? Raději byste si je pěkně zpříjemnili? Pokud ano, pořiďte si stylová krbová kamna. Budete si k nim moci sednout do pohodlného křesla, vytáhnout napínavou knížku a dopřát si u toho skleničku dobrého vína nebo hrnek horkého čaje. Je to pěkná představa, že? A u představ nemusí zůstat. Kamna jsou totiž natolik dostupná, že si je může pořídit každý.

Jaké výhody mají krbová kamna na dřevo?

  • jedná se o nejlevnější způsob vytápění v porovnání s elektřinou a plynem, ušetříte tedy spoustu peněz
  • pohled do plamenů ohně je uklidňující
  • kamna nabízejí příjemné sálavé teplo
  • dokáží rychle vytopit i velké prostory
  • mohou sloužit také jako stylový doplněk

Podle čeho si kamna vybrat?

Zvolit si ta správná kamna je základ, není ale na tom nic těžkého. Stačí se držet tří základních věcí. Tou první je velikost prostor, které budete vytápět. Jestliže byste vybrali moc malá kamna, nedokázala by místnost vytopit. V opačném případě byste museli často větrat, docházelo by k neekologickému spalování a zanášelo by se topné těleso. Druhou otázkou je, zda budete kamna využívat v prostorách, kde bydlíte celoročně, nebo jen v sezónním objektu. Zatřetí je rozhodující i to, zda kamna budou sloužit jako primární nebo sekundární zdroj tepla.

Vaření na ohni

Nebaví vás jen koukat do plamenů a rádi byste si na ohni i něco uvařili? Velké oblibě se nyní těší venkovní kuchyně, ve kterých si můžete připravit, co hrdlo ráčí. Do nich se pak skvěle hodí litinové nádobí – neobsahuje totiž žádné chemikálie, které by se mohly uvolňovat do jídla.