Litinové nádobí je jedinečné

Uvažujete o tom, jak byste mohli vylepšit vybavení své kuchyně? Máme pro vás výborný tip – pořiďte si litinové nádobí. Má spoustu skvělých vlastností, které neztrácí ani při častém používání. Díky tomu se z něj stane pomocník, bez něhož si brzy vaření ani nebudete umět představit.

Litinové nádobí – krátký popis

Pořízení litinového nádobí vám přinese spoustu výhod. Toto nádobí má nepřilnavý povrch, je tvarově stálé a hodí se na všechny typy zdrojů tepla. Vydrží i vysoké teploty a je odolné vůči mechanickému poškození. Můžete ho použít na přípravu jakéhokoli jídla – od každodenních pokrmů až po sváteční speciality. Pokrmy v něm můžete rovnou podávat. Největší přednost litinového nádobí jsme si nechali na konec – nenacházejí se v něm žádné chemikálie, takže se nemusíte bát, že by se uvolňovaly do jídla a kazily jeho chuť.

Jak se o litinové nádobí starat?

  • nemyjte ho v myčce
  • nepoužívejte na něj saponáty, hrozilo by jejich ukládání do pórů a následné uvolňování do jídla
  • než ho poprvé použijete, umyjte ho v horké čisté vodě
  • po usušení ho potřete jedlým tukem a zahřejte
  • na závěr ho vytřete papírovou utěrkou

Zařiďte si venkovní kuchyni

Další předností litinového nádobí je, že ho můžete použít i do venkovní kuchyně a připravit si v něm vynikající jídlo přímo na ohni. Kromě nádobí by ve venkovní kuchyni neměla chybět ani litinová pec, která díky svému tvaru umožňuje optimální rozložení dřeva. Používejte do ní hlavně dřevo dubové a jabloňové.

Krbová kamna

Raději byste si užili pohled do plamenů ohně doma? V tom případě si pořiďte stylová krbová kamna. Poskytují příjemné sálavé teplo.