Litinové nádobí je úžasné

Milujete vaření? Je to jeden z vašich koníčků? Rádi vaříte zdravě? V tom případě začněte uvažovat o vylepšení vybavení své kuchyně. Pořiďte si kvalitní litinové nádobí. Rychle se z něj stane pomocník, bez kterého už si práci v kuchyni ani nebudete umět představit.

Proč si koupit litinové nádobí?

Důvodů je spousta. Jeho největší předností je, že se v něm nenacházejí žádné chemikálie, které by se mohly uvolňovat do jídla a kazit jeho chuť. Kromě toho je vhodné na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce a dobře vede teplo. Je tvarově stálé, má nepřilnavý povrch a je odolné vůči mechanickému poškození i vysokým teplotám. Hodí se na přípravu jakéhokoli jídla – od klasických pokrmů až po sváteční speciality. Jídlo v něm můžete rovnou servírovat. Své pozitivní vlastnosti navíc nádobí neztrácí ani v případě častého a dlouhodobého používání.

Jak se o litinové nádobí starat?

  • nemyjte ho v myčce
  • nepoužívejte na něj saponáty, neboť by se mohly ukládat do pórů a hrozilo by jejich uvolňování do jídla
  • před prvním použitím ho umyjte v horké vodě a po vysušení potřete jedlým tukem
  • následně ho zahřejte a na závěr vytřete suchou papírovou utěrkou

Venkovní kuchyně

Další výhodou litinového nádobí je, že se hodí i do venkovní kuchyně. Ještě ji nemáte? Co nejdříve to napravte. Budete si totiž moci snadno připravit lahodné pokrmy přímo na ohni. Kromě nádobí si pořiďte i litinovou pec a kuchyňské pomocníky, jako je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

Krbová kamna pro vás

Uvažujete o tom, jak byste mohli oheň využít jinak? Kupte si stylová krbová kamna, která produkují příjemné sálavé teplo.