Litinové nádobí je výborným pomocníkem

Baví vás vaření? Rádi zkoušíte nové věci? Vybavení vaší kuchyně vám ale takové experimentování neumožňuje? V tom případě pro vás máme řešení – pořiďte si litinové nádobí. Rozhodně nebudete litovat, neboť se z něj rychle stane váš nepostradatelný pomocník.

Litinové nádobí a jeho vlastnosti

Litinové nádobí má spoustu předností, které navíc neztrácí ani při častém a dlouhodobém používání. Má nepřilnavý povrch, dobře vede teplo a je tvarově stálé. Vydrží i vysoké teploty. Je odolné vůči mechanickému poškození, takže může sloužit hned několika generacím. Hodí se na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce. Snadno si v něm můžete připravit jakékoli jídlo – od každodenní stravy až po sváteční speciality. Záleží jen na vašich kulinářských schopnostech a vaší fantazii. Litinové nádobí vám totiž neklade žádné limity. Tu největší přednost jsme si nechali na konec – litinové nádobí neobsahuje žádné chemikálie. Proto nehrozí, že by se uvolňovaly do jídla a kazily jeho chuť.

Jak o litinové nádobí pečovat?

  • před prvním použitím ho umyjte v horké čisté vodě
  • poté ho vysušte
  • následně ho potřete jedlým tukem a zahřejte
  • na závěr ho vytřete suchou papírovou utěrkou
  • nepoužívejte na něj saponáty, mohly by se ukládat do pórů
  • nedávejte ho do myčky

Vynikající pokrmy

Chcete svým jídlům dodat jedinečnou chuť? Připravte si ho na ohni. Neradi byste čekali na grilovací sezonu? Ani nemusíte. Pusťte se do budování venkovní kuchyně, můžete ji využívat po celý rok. Kromě nádobí si do něj pořiďte i litinovou pec, která umožňuje optimální rozložení dřeva.

Krbová kamna

Máme pro vás ještě jeden tip – tím jsou krbová kamna. Poskytují příjemné sálavé teplo a budete si u nich moci hezky odpočinout.