Litinové nádobí je vynikajícím pomocníkem

Rádi vaříte? Chcete vylepšit vybavení své kuchyně? V tom případě si pořiďte litinové nádobí, má totiž spoustu skvělých vlastností, které navíc neztrácí ani při častém a dlouhodobém používání. V litinovém nádobí ostatně s velkou oblibou vařily i naše babičky, nádobí se tehdy dědilo z generace na generaci – bylo (a stále zůstává) téměř nerozbitné.

Litinové nádobí a jeho charakteristika

Největší předností litinového nádobí je, že se v něm nenacházejí žádné chemikálie, takže se nemusíte bát, že by se uvolňovaly do jídla a kazily jeho chuť. To v dnešní době, kdy se většina z nás snaží žít zdravě, jistě oceníte. Kromě toho má litinové nádobí nepřilnavý povrch, je tvarově stálé a vhodné na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce. Je odolné vůči mechanickému poškození i vysokým teplotám. Snadno si v něm připravíte jakékoli jídlo. Pokrmy v něm můžete rovnou servírovat.

Litinové nádobí a jeho údržba

  • před prvním použitím ho umyjte v horké čisté vodě
  • po vysušení ho potřete jedlým tukem a zahřejte
  • na závěr ho vytřete suchou papírovou utěrkou
  • tento postup opakujte podle potřeby
  • nedávejte ho do myčky a nepoužívejte na něj saponáty, hrozilo by jejich ukládání do pórů, odkud by se mohly uvolňovat do jídla

Venkovní kuchyně a vynikající jídlo

Chcete pokrmům dodat šmrnc a nezaměnitelnou chuť? Pak je připravte na ohni. Umožní vám to venkovní kuchyně, která se v poslední době těší velké oblibě. Do ní si kromě litinového nádobí pořiďte také litinovou pec a kuchyňské pomocníky.

Krbová kamna a příjemné teplo

Oheň můžete využít i k vytápění, stačí, když si koupíte krbová kamna, která produkují úžasné sálavé teplo.