Litinové nádobí je výtečný pomocník

Rádi vaříte? Přemýšlíte o tom, že byste vylepšili vybavení své kuchyně? Máme pro vás tip – pořiďte si kvalitní litinové nádobí. Přinese vám totiž spoustu výhod.

Litinové nádobí – základní představení

Největší předností litinového nádobí je, že se v něm nenacházejí žádné chemikálie, tudíž nehrozí to, že by se uvolňovaly do jídla a kazily jeho chuť. Kromě toho je tvarově stálé a odolné vůči vysokým teplotám. Je vhodné na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce. Tím ale výčet výhod rozhodně nekončí. V litinovém nádobí si snadno můžete připravit v podstatě jakékoli jídlo – a je úplně jedno, jestli se bude jednat o každodenní stravu nebo sváteční speciality. Záleží jen na vaší kulinářské fantazii a vašich schopnostech, litinové nádobí vám totiž neklade žádné limity. Pokrmy v něm můžete rovnou servírovat.

Péče o litinové nádobí

  • před prvním použitím ho umyjte v horké čisté vodě
  • poté ho vysušte a potřete jedlým tukem
  • následně ho zahřejte
  • a na závěr ho vytřete suchou papírovou utěrkou
  • počítejte s tím, že litinové nádobí nepatří do myčky a nesmí se na něj používat saponáty, neboť by hrozilo jejich ukládání do pórů, odkud by mohly unikat do jídla

Venkovní kuchyně a vynikající jídla

Chcete, aby vaše pokrmy byly opravdu jedinečné? V tom případě si je připravte na ohni. Z vůně dřeva získají úžasnou chuť. Jak na to? Umožní vám to venkovní kuchyně, kterou navíc můžete využívat po celý rok, klidně i v zimě, takže nemusíte čekat na to, až přijde grilovací sezona.

Krbová kamna si oblíbíte

Rádi byste si zimu zpříjemnili jinak? Pořiďte si krbová kamna. U nich si užijete tu pravou pohodu.