Litinové nádobí oceníte

Snažíte se žít zdravě? Hodně se hýbete, ale také dostatečně odpočíváte a zdravě jíte? Dobře děláte, vaše tělo vám bude vděčné. Ale musíme vás upozornit na to, že i když použijete samé zdravé ingredience, výsledek už tak hodnotný být nemusí. Jak je to možné? Některé kusy nádobí obsahují chemikálie, které se pak uvolňují do jídla a kazí jeho chuť. Jak se tomu vyhnout? Snadno. Stačí, když si pořídíte kvalitní litinové nádobí.

Litinové nádobí a jeho vlastnosti

Kromě toho, že je litinové nádobí zdravotně nezávadné, má i spoustu dalších předností, které neztrácí ani při častém používání. Má nepřilnavý povrch, je tvarově stálé a vydrží i vysoké teploty. Zároveň je odolné vůči mechanickému poškození, takže může sloužit hned několika generacím. Hodí se na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce a snadno si v něm připravíte jakékoli jídlo – od každodenních pokrmů až po sváteční speciality.

Jak se o litinové nádobí starat?

  • nedávejte ho do myčky a nepoužívejte na něj saponáty, mohly by se ukládat do pórů a hrozilo by jejich uvolňování do jídla
  • před prvním použitím ho umyjte v horké čisté vodě
  • po vysušení ho potřete jedlým tukem
  • následně ho zahřejte
  • a na závěr ho vytřete suchou papírovou utěrkou

Zařizujeme venkovní kuchyni

Další předností litinového nádobí je, že se skvěle hodí do venkovní kuchyně. Ještě ji nemáte? V tom případě byste to měli co nejdříve napravit, můžete ji totiž využívat po celý rok, takže není třeba čekat na grilovací sezonu.

Krbová kamna

Rádi byste si zimní období zpříjemnili jinak? I pro vás máme řešení – pořiďte si krbová kamna. Jejich sálavé teplo si zamilujete.