Litinové nádobí – ušetřete za energie

Přejete si uspořit za energie? Litinové nádobí je dobrý vodič tepla, zaručí vám rovnoměrné pečení nebo smažení, a také skvěle akumuluje teplo.

Litinové nádobí – vše rovnoměrně propečeno!

Víte, proč si litinové nádobí oblíbili šéfkuchaři po celém světě? Litina pokrm rovnoměrně propeče – zajistěte si i vy materiál umožňující rovnoměrné smažení a pečení, bez vzniku studených míst. V klidu a pohodě se rozlučte se starým nádobím, které můžete upcyklovat na stylové květináče na zahrádce nebo je využít při vaření na chalupě či chatě. Až poznáte, jak se vaří v litině, nebudete chtít měnit. Můžete litinové nádobí vložit také do trouby? A co indukce?

Výhody litiny

Litinové nádobí můžete používat na všech sporácích – skvěle vaří na plynu, elektrickém sporáku, ale jelikož má výrazné magnetické vlastnosti, vaření na indukci je také velmi vhodné. Samozřejmostí je používání litiny v troubě. Litina je složena z železa a uhlíku, nemusíte se tedy bát toxicity, která byla prokázána například u teflonových povrchů. Jelikož je litina vysoce odolná, můžete při vaření používat libovolné kuchyňské náčiní, včetně železných pomůcek – nemusíte se bát poškození povrchu nádobí.

Proč litinu?

Nepřilnavost, odolnost a perfektní tepelná vodivost, to jsou nepřekonatelné argumenty. Litinové nádobí dokáže dlouho držet teplo, což se hodí nejen v domácnosti, ale také v profesionálních restauračních kuchyních.

Nádobí z litiny:

  • se vyznačuje rovnoměrnou tepelnou vodivostí, bez vzniku studených míst
  • je odolné, můžete používat všechny typy kuchyňského náčiní
  • je nepřilnavé
  • dlouho drží teplo
  • se nevkládá do myčky, po použití stačí setřít papírovou utěrkou

Vyzkoušejte nádobí z litiny a nebudete chtít měnit!