Litinové nádobí

Máte rádi pestrou stravu, která je zároveň chutná i zdravá? Baví vás připravovat nezvyklé pokrmy, nad kterými se vaši blízcí jen olizují? V tom případě pro vás máme skvělý tip – pořiďte si kvalitní litinové nádobí. Důvodů je hned několik.

Jaké má litinové nádobí výhody?

  • umožňuje přípravu jídel na ohni
  • je vhodné pro všechny zdroje tepla včetně indukce
  • nenacházejí se v něm žádné chemikálie, takže nehrozí jejich uvolňování do jídla
  • je tvarově stálé a vysoce odolné vůči mechanickému poškození, navíc vydrží dlouhodobou tepelnou zátěž, takže může sloužit i více generacím
  • je nepřilnavé

Jak se o litinové nádobí starat?

Péče o litinové nádobí je opravdu nenáročná. Jen si pamatujte, že se nesmí mýt v myčce a za použití saponátu. Ten by se totiž mohl ukládat v pórech, z nichž by se pak dostával do jídla a kazil jeho skvělou chuť. Před prvním použitím nádobí umyjte v horké vodě houbičkou, poté ho usušte a potřete jedlým olejem. Nakonec ho zahřejte a vytřete suchou papírovou utěrkou. Je to snadné, že?

Vaření venku

Litinové nádobí můžete využít do své venkovní kuchyně. Že ji ještě nemáte? Pak nad jejím pořízením začněte uvažovat. Můžete si v ní totiž připravit spoustu druhů jídla. Navíc je to velmi rychlé – třeba pizzu můžete mít hotovou do dvou minut. A vůně dřeva navíc jídlu dodá skvělou chuť.

Nebo se radši do plamenů ohně díváte doma? Potom si kupte pěkná krbová kamna. Ušetříte spoustu peněz, jedná se totiž o nejlevnější zdroj tepla v porovnání s elektřinou a plynem. Navíc mohou sloužit jako pěkný dekorativní prvek vaší domácnosti.