Pořiďte si kvalitní litinové nádobí

Uvažujete o tom, že byste mohli vylepšit vybavení své kuchyně? Pusťte se do toho. Doporučujeme vám, abyste si koupili litinové nádobí. Má řadu pozitivních vlastností, díky čemuž se rychle stane vaším nepostradatelným pomocníkem. Měly ho ostatně v oblibě už naše babičky a dědilo se z generace na generaci.

Litinové nádobí a jeho charakteristika

Největší předností litinového nádobí je, že se v něm nenacházejí žádné chemikálie, tudíž se nemusíte bát, že by se uvolňovaly do jídla a kazily jeho chuť. Kromě toho je nádobí tvarově stálé a vysoce odolné vůči mechanickému poškození. Můžete ho použít na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce. Je vhodné na přípravu jakéhokoli jídla – od každodenní stravy až po sváteční speciality. Pokrmy v něm můžete i podávat. Litinové nádobí dobře vede teplo a vydrží i opakované vysoké teploty. Navíc má nepřilnavý povrch. Ani při častém používání neztrácí své pozitivní vlastnosti.

Litinové nádobí a jeho údržba

  • před prvním použitím ho umyjte v horké čisté vodě
  • po usušení ho potřete jedlým tukem a zahřejte
  • nakonec ho vytřete suchou papírovou utěrkou
  • nepoužívejte na něj saponáty, hrozilo by jejich ukládání do pórů, odkud by se mohly uvolňovat do jídla
  • nemyjte ho v myčce

Zařízení venkovní kuchyně

Další výhodou litinového nádobí je, že ho můžete využít i do venkovní kuchyně. V ní si snadno připravíte vynikající pokrmy přímo na ohni. Kromě litinového nádobí si do ní pořiďte také litinovou pec a klasické kuchyňské pomocníky, jako je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

Krbová kamna

Máte rádi veselé praskání ohně a příjemné sálavé teplo? V tom případě pro vás budou ideální krbová kamna.