Proč se vyplatí si co nejdříve pořídit litinové nádobí?

Patří mezi vaše koníčky vaření? Doporučili vám přátelé, abyste si koupili litinové nádobí? Poslechněte je, litinové nádobí je skvělou volbou. Má široké možnosti využití a spoustu pozitivních vlastností, které neztrácí ani při častém používání. V dřívějších dobách se běžně dědilo z generace na generaci. Brzy se z něj stane váš nepostradatelný pomocník.

Litinové nádobí a jeho vlastnosti

Největší předností litinového nádobí je, že se v něm nenacházejí žádné chemikálie. Nehrozí tedy, že by se uvolňovaly do jídla a kazily jeho chuť. Nádobí je vhodné na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce, která se v poslední době těší velké oblibě. Dobře vede teplo, je tvarově stálé a má nepřilnavý povrch. Bez obav ho můžete využít na přípravu jakéhokoli jídla – od každodenní stravy až po sváteční speciality. Je to jen na vás, litinové nádobí vám totiž neklade žádné limity.

Jak o litinové nádobí pečovat?

  • nedávejte ho do myčky
  • nepoužívejte na něj saponáty, neboť by se mohly ukládat do pórů a následně by hrozilo jejich uvolňování do jídla
  • než ho poprvé použijete, umyjte ho v horké čisté vodě
  • následně ho vysušte, potřete jedlým tukem a zahřejte
  • nakonec ho vytřete suchou papírovou utěrkou
  • tento postup opakujte podle potřeby

Venkovní kuchyně je pro vás jako dělaná

Chcete, aby vaše jídlo získalo opravdu jedinečnou chuť? Připravte si ho na ohni. Umožní vám to venkovní kuchyně, do níž se litinové nádobí skvěle hodí. Pořiďte si do ní i litinovou pec a klasické kuchyňské pomocníky.

Krbová kamna si zamilujete

Rádi hledíte do plamenů ohně v pohodlí domova? Pak si kupte krbová kamna.