Proč si okamžitě pořídit litinové nádobí?

Věnujete se zdravému životnímu stylu? Pravidelně cvičíte, odpočíváte a zdravě jíte? V tom případě jste na správné cestě k dlouhému a spokojenému životu. Věnujte ale pozornost tomu, v jakém nádobí si pokrmy připravujete. I když použijete samé zdravé ingredience, může se stát, že výsledné jídlo tak zdravé nebude – a to právě kvůli nádobí – v některých kusech se totiž mohou nacházet chemikálie, které se pak uvolňují do pokrmů. Chcete se tomu vyhnout? Pak si pořiďte kvalitní litinové nádobí, které žádné chemikálie neobsahuje. Kromě toho má ještě spoustu dalších předností.

Litinové nádobí a jeho vlastnosti

  • má nepřilnavý povrch
  • je tvarově stálé
  • vydrží i vysoké teploty a dobře vede teplo
  • pokrmy v něm můžete rovnou servírovat
  • je vhodné na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce
  • své pozitivní vlastnosti neztrácí ani při častém a dlouhodobém používání

Litinové nádobí – co si v něm můžete připravit?

Velkou předností litinového nádobí je to, že si v něm můžete snadno zhotovit jakékoli jídlo – a je úplně jedno, jestli se bude jednat o každodenní stravu nebo netradiční speciality. Litinové nádobí vám neklade žádné limity, záleží tedy pouze na vašich kulinářských schopnostech. Bez problémů si v něm můžete připravit maso, uzeniny, omáčky, těstoviny, restovanou zeleninu, houby či sladké dezerty. Je to jen na vás.

Venkovní kuchyně

Litinové nádobí se skvěle hodí i do venkovní kuchyně, která vám umožní přípravu jídel přímo na ohni, takže získají nezaměnitelnou chuť.

Krbová kamna

Oheň můžete využít i jinak – třeba k vytápění. Pořiďte si proto co nejdříve kvalitní krbová kamna. Poskytují příjemné sálavé teplo, které rychle prostoupí celou vaši domácnost.