Výhody kamen

Březen, za kamna vlezem. Duben ještě tam budem. A proč ne každý den? Ať už si chcete zkrátit dlouhé zimní večery s knihou v ruce nebo chcete užívat rodinného tepla s čajem a sušenkami, stylová krbová kamna jsou to pravé pro vás.

Zahřejí, ušetří, dodají styl. To jsou krbová kamna.

Hledáte-li spolehlivý a rychlý způsob, jak vytopit místnost a ještě u toho ušetřit nějaký ten peníz, pořízení kamen rozhodně stojí za zvážení. Některé modely navíc lze napojit na otopný systém. Máte tak možnost vytopit pomocí kamen celou domácnost. Ve srovnání s elektřinou a plynem je tento způsob topení velmi ekonomický a napomůže tak rodinnému rozpočtu.

Proč si tedy kamna pořídit?

  • vyhřejí místnost spolehlivě a rychle
  • provoz je levnější v porovnání s elektřinou a plynem. Ušetříte.
  • oživí interiér, dodají útulnost, jsou stylová
  • pohled do ohně napomáhá zklidnit mysl, uvolnit stres

Živel oheň.

Pohled do ohně je nejstarším způsobem meditace. Potřebujete-li si v tichosti vyčistit hlavu po náročném dni, stačí zapálit oheň v krbu a pozorovat sílu živlu, ohně. Není divu, že naši předkové považovali společné posezení u ohně za společenskou či duchovní událost. V teplejším období je zase oheň velmi dobrým služebníkem při přípravě jídla. Venkovní kuchyně jsou velkým hitem. Použijete-li při vaření na ohni litinové nádobí, nemusíte se obávat látek uvolňujících se do jídla.

Jak vybrat ta správná pro vás.

Rozhodli jste se, že si krbová kamna pořídíte, ale nevíte jak na to? Při výběru byste měli zvážit několik následujících faktorů. Jako první stojí za to zamyslet se nad tím, zda budou kamna sloužit jako hlavní zdroj tepla ve vaší domácnosti nebo spíše jako doplněk. Také záleží na tom, zda objekt, do kterého budete kamna pořizovat, využíváte celoročně nebo jen sezónně. Nejdůležitějším faktorem je velikost místnosti, kterou budete vytápět. Zvolíte-li příliš malá kamna, nevytopíte místnost nebo to bude trvat velmi dlouho. Zvolíte-li naopak příliš velká kamna, budete muset často větrat a topné těleso se bude časem zanášet.